Johtokunta ja toimikunnat

 

Seuran johtokunta kokoontuu syys – kesäkuun aikana kerran kuukaudessa tai tarpeen mukaan käsittelemään esityslistalla olevia asioita, kuten hyväksymään uusia jäseniä ja keskustelemaan ja päättämään seuran asioista tehtyjä esityksiä. Johtokunnan jäsenet valitsee Seuran syyskokous marraskuussa yleensä kaksivuotiskaudeksi.

 

Johtokunta 2019

 

Tuomas Lehtonen, puheenjohtaja

tuomas.lehtonen@finlit.fi, 040 5609 879

 

Kaskiaro Tiina, varapuheenjohtaja

tiina.kaskiaro@rakennusteollisuus.fi, 050 466 0297

 

Heikki Hirvonen

heikki.hirvonen@outlook.com, 040 549 7853

 

Hannu Laine

hannu@hannulaine.com, 045 118 5255

 

Helka Lassila

helka.lassila@googlemail.com, 050 382 3326

 

Antti Lavonen

alavonen@gmail.com, 0400 299 088

 

Jarmo Lehtola

jarmo.lehtola@kolumbus.fi, 050 4432 082

 

Risto Pitkänen

risto.pitkanen@wilo.fi, 040 7590 825

 

Hannu Saintula

hannu.saintula@pp.inet.fi, 050 5599 557

 

Antti Säiläkivi

antti.sailakivi@hpp.fi, 0400 241 114

 

Toimikunnat 2019

 

Sauna–lehden toimitusneuvosto

Hannu Saintula, puheenjohtaja

Ben Grass

Tiina Kaskiaro

Jarmo Lehtola

Lasse Viinikka

Leena-Kaisa Simola

Yrjö Klippi

Jouni Ahonen

 

Viestintätoimikunta

Hannu Saintula, puheenjohtaja

Tiina Kaskiaro

Leena-Kaisa Simola

Hannu Laine

Leena Niskanen

Johanna Lahti

Hanna Pakarinen

 

Taloustoimikunta

Antti Lavonen, puheenjohtaja

Raine Laurikainen

Mikko Leppämäki

Marjo-Reetta Pajari

Erkki Putaansuu

Heikki Hirvonen

Vesa Pirha 

 

Tutkimus- ja kulttuuritoimikunta

Tuomas M. S. Lehtonen, puheenjohtaja

Risto Elomaa

Risto Luukkonen

Jussi Niemelä

Kimmo Raitio

Lasse Viinikka

Helka Lassila

Niko Kangas

 

Kunnossapitotoimikunta

Risto Pitkänen, puheenjohtaja

Gina Sundgrén

Juhani Katainen

Harri Kontio

Tuulikki Terho

Ari-Pekka Paavola

Hannu Holma

 

Tietojärjestelmäryhmä

Tommi Ullgrén

Marjo-Reetta Pajari

Hannu Laine

Mervi Iivonen, kahvilapäällikkö