Johtokunta ja toimikunnat

 

Seuran johtokunta kokoontuu syys – kesäkuun aikana kerran kuukaudessa tai tarpeen mukaan käsittelemään esityslistalla olevia asioita, kuten hyväksymään uusia jäseniä ja keskustelemaan ja päättämään seuran asioista tehtyjä esityksiä. Johtokunnan jäsenet valitsee Seuran syyskokous marraskuussa yleensä kaksivuotiskaudeksi.

 

Johtokunta 2020

 

Hannu Saintula, puheenjohtaja

hannu.saintula@pp.inet.fi, 050 5599 557

 

Kaskiaro Tiina, varapuheenjohtaja

tiina.kaskiaro@rakennusteollisuus.fi, 050 466 0297

 

Heikki Hirvonen

heikki.hirvonen@outlook.com, 040 549 7853

 

Hannu Laine

hannu@hannulaine.com, 045 118 5255

 

Raine Laurikainen

laurikainenraine@gmail.com, 050 0417 215

 

Raine Luomanen

raine.luomanen@raineluomanen.fi, 040 774 0021

 

Jarmo Lehtola

jarmo.lehtola@kolumbus.fi, 050 4432 082

 

Risto Pitkänen

risto.pitkanen@sauna.fi, 040 7590 825

 

Ritva Ohmeroluoma

ritvaohmeroluoma@gmail.com, 040 0109 021

 

Antti Säiläkivi

antti.sailakivi@hpp.fi, 0400 241 114

 

Toimikunnat 2020

Sauna–lehden toimitusneuvosto

Hannu Saintula, puheenjohtaja

Ben Grass

Riitta Korhonen

Tiina Kaskiaro

Jarmo Lehtola

Lasse Viinikka

Leena-Kaisa Simola

Yrjö Klippi

Jouni Ahonen

 

Viestintätoimikunta

Tiina Kaskiaro, puheenjohtaja

Leena-Kaisa Simola

Leena Niskanen

Johanna Lahti

Hanna Pakarinen

Mikko Mattinen

 

Taloustoimikunta

Ritva Ohmeroluoma, puheenjohtaja

Raine Laurikainen

Mikko Leppämäki

Marjo-Reetta Pajari

Erkki Putaansuu

Vesa Pirha 

Raine Luomanen

 

Tietojärjestelmäryhmä

Hannu Laine, puheenjohtaja

Tommi Ullgrén

Marjo-Reetta Pajari

Mervi Iivonen, kahvilapäällikkö

 

Kunnossapitotoimikunta

Risto Pitkänen, Puheenjohtaja

Gina Sundgren

Ilpo Koskinen

Pekka Kuure

Juhani Katainen

A-P Paavola

 

Tutkimus- ja kulttuuritoimikunta

Heikki Hirvonen, puheenjohtaja

Risto Elomaa

Risto Luukkonen

Jussi Niemelä

Lasse Viinikka

Niko Kangas

Antti Kosonen

Kaj Lännenpää

Heli Blåfield