Johtokunta ja toimikunnat

 

Seuran johtokunta kokoontuu syys – kesäkuun aikana kerran kuukaudessa tai tarpeen mukaan käsittelemään esityslistalla olevia asioita, kuten hyväksymään uusia jäseniä ja keskustelemaan ja päättämään seuran asioista tehtyjä esityksiä. Johtokunnan jäsenet valitsee Seuran syyskokous marraskuussa yleensä kaksivuotiskaudeksi.

 

Johtokunta 2018

 

Tuomas Lehtonen, puheenjohtaja

tuomas.lehtonen@finlit.fi, 040 5609 879

 

Jussi Niemelä

jussi.p.niemela@gmail.com, 050 5061 999

 

Ritva Ohmeroluoma

ritvaohmeroluoma@gmail.com, 0400 109 021

 

Leena-Kaisa Simola

lehti@sauna.fi, 0500 801 040

 

Antti Lavonen

alavonen@gmail.com, 0400 299 088

 

Hannu Saintula

hannu.saintula@pp.inet.fi, 050 5599 557

 

Helka Lassila

helka.lassila@googlemail.com

 

Jarmo Lehtola

jarmo.lehtola@kolumbus.fi, 050 4432 082

 

Kaskiaro Tiina

tiina.kaskiaro@rakennusteollisuus.fi

 

Risto Pitkänen

risto.pitkanen@wilo.fi, 040 7590 825

 

Antti Säiläkivi

antti.sailakivi@hpp.fi, 0400 241 114

 

Toimikunnat 2018

 

Sauna–lehden toimitusneuvosto

 

Hannu Saintula, puheenjohtaja

Ben Grass

Tiina Kaskiaro

Jarmo Lehtola

Lasse Viinikka

Leena-Kaisa Simola

Yrjö Klippi

Jouni Ahonen

 

Viestintätoimikunta

 

Hannu Saintula, puheenjohtaja

Tiina Kaskiaro

Antti Säiläkivi

Tommi Ullgrén

Leena-Kaisa Simola

 

Taloustoimikunta

 

Antti Lavonen, puheenjohtaja

Raine Laurikainen

Mikko Leppämäki

Ritva Ohmeroluoma

Marjo–Reetta Pajari

Erkki Putaansuu

 

Tutkimus– ja kulttuuritoimikunta

 

Tuomas Lehtonen, puheenjohtaja

Risto Elomaa

Risto Luukkonen

Jussi Niemelä

Kimmo Raitio

Lasse Viinikka

Helka Lassila

 

Kunnossapitotoimikunta

 

Risto Pitkänen, puheenjohtaja

Gina Sundgrén

Juhani Katainen

Harri Kontio

Ari–Pekka Paavola

Hannu Holma